ALL ON 4/6

שיקום לסת שלמה עם שיטת All on 4-6

טיפול בשיטת All on 4-6

השיטה שפותחה על ידי ד"ר מאלו פאלו בליסבון פורטוגל, בשיתוף עם חברת השתלים העולמית Nobel Biocare, מיושמת בהצלחה בעולם למעלה מ-20 שנה. השיטה החדשנית מספקת פתרון שיקומי מהיר וקבוע, תוך שימוש בכמות העצם הנמצאת בלסת הקדמית של המטופל, ובכך חוסכת ממנו סבל רב והליכים כירורגיים הכוללים השתלות עצם והרמת רצפת הסינוס.

שיטת All on 4 מבוססת על השתלה וחיבור של מערכת שיניים שלמה על גבי ארבעה שתלים בלבד, ומכאן שמה. בעזרת טכנולוגיה חדשנית שפיתחה חברת Nobel Biocare ניתן לקבוע באופן מדויק את מיקום השתלים, ללא צורך בחיתוך חניכיים.

בפיו של המטופל ממוקמים ארבעה שתלי טיטניום בהטיה, על מנת להשיג שימוש מרבי של העצם וליצור טרפז כוחות יציב אליו תחובר מערכת השיניים, תוך 3 שעות מרגע הצבת השתלים הדנטאליים בלסת. תהליך זה מכונה "העמסה מיידית" – מושג שיצר מהפכה בעולם הדנטאלי.

צפו בד"ר ברון ומטופליו המתראיינים על השתלת שיניים בהליך מקוצר בתוכנית סטטוסקופ ערוץ 13

ויקי, מטופלת שעברה השתלת שיניים בהליך מקוצר, מספרת: "הייתה לי בעיית חניכיים. הגעתי למומחה חניכיים שהמליץ לי לעשות ניקוי עמוק, וזה גרם ליותר נזק. הכל התחיל להתנדנד ופחדתי שהשיניים יפלו. היום אני כבר יכולה לאכול הכל כולל דברים קשים כמו אגוזים ופיצוחים"

טלי מץ, מגישת תכנית "סטטוסקופ" בערוץ 13, בדקה כיצד מתבצע הטיפול בהשתלת שתלים זיגומטיים. צפו בכתבה

5/5
5/5 ציון מצוין על פי 20 חוות דעת
עפ''י מערכת חוות הדעת של אתר Google Maps

יתרונות הטיפול בשיטת All on 4-6

 

העמסה מיידית

לאחר יום טיפולים אחד בלבד יוצא המטופל ממרפאת השיניים עם מערכת שיניים חדשה וקבועה המעניקה לו איכות חיים גבוהה, כאשר ברוב המקרים אין צורך בשיקום זמני נשלף כמו תותבת. התוצאה המתקבלת הינה אסתטית מאוד, לשביעות רצונו של המטופל, ומערכת השיניים החדשה עמידה ביותר ומתפקדת שנים רבות.

שיטת All on 4 מיועדת לכל מי שעומד לפני עקירות שיניים מאסיביות ושיקום פה נרחב, לבעלי תותבות שלמות ומחוסרי שיניים לחלוטין בלסת אחת או בשתיהן. בדרך זו ניתנים לעשרות אלפי אנשים הסובלים ממחלות שיניים וחניכיים קשות פתרון מיידי שחוסך סבל רב וטיפולים ממושכים, ללא צורך בניתוח לעיבוי עצם או הרמת רצפת הסינוס, ועם חיסכון משמעותי בעלויות.

שיטת All on 4 הינה שיטה מתקדמת מאוד ורק מספר מועט של רופאים ומרפאות שיניים מתקדמות יכולים לבצעה. השיטה דורשת ניסיון רב בתחום ההשתלות ומעבדות שיניים ברמה גבוהה. יש לציין כי אחוזי ההצלחה בשיטה זו בעולם הם גבוהים ביותר ועומדים על יותר מ- 98%.

ד"ר רפאל בבקוב הינו רופא שיניים מורשה מטעם חברת Nobel Biocare בשיטת ALL-ON-4 עפ"י פרוטוקול של ד"ר פאלו מאלו.

צפו בד"ר ברון (בבקוב) מתראיין להילה קורח על הטיפול המתקדם

ד"ר ברון: "השתלת שיניים באמצעות שתלים זיגומטיים מתאימה לא רק למטופלים עם אובדן עצם אלא גם למטופלים שלא רוצים לעשות הרמת סינוס, או מטופלים שרוצים תוצאות מידיות עם שרידות גבוהה יותר לאורך זמן עם השתל ,היות והוכח מחקרית עוד ב-2008 כי שרידות שתלים שנתמכים על עצם טבעית עומדת על 90 אחוז לעומת 78 אחוז על עצם בנויה".
ויקי, מטופלת שעברה השתלת שיניים בהליך מקוצר, מספרת: "הייתה לי בעיית חניכיים. הגעתי למומחה חניכיים שהמליץ לי לעשות ניקוי עמוק, וזה גרם ליותר נזק. הכל התחיל להתנדנד ופחדתי שהשיניים יפלו. היום אני כבר יכולה לאכול הכל כולל דברים קשים כמו אגוזים ופיצוחים"

שיטת ALL ON 4
שיטת all on 4 לשתלים דנטליים בכל הפה חוסכת השתלות עצם והרמות סינוס.

מניעת מחלות חניכיים
מאז הופעתם של מערכות השתלים בעולם הופיעה מחלת חניכיים חדשה בשם הפרינפלנטיטיס דלקת חניכיים סביב צוואר השתל במספר
לא מבוטל מכלל כל השתלים, דבר זה נמנע בשיטת אול און פור.

במערכת all on 4 האחוזים לפריאינפלנטיטיס הם אפסיים והסיבות לכך הם:

 • בשתל רגיל הכתר נכנס לתוך החניכיים והמרווח שהוא יוצר יכול להיות בנקל בית גידול לחיידקים.
 • כתר רגיל מחובר למבנה שנמצא על השתל. בהדבקה השאריות של הדבק משתרבבות לחניכיים ומשאירות מרווח ככה שהחניכיים לא מצליחות להיצמד לשתל כמעין יצירת אבנית תת חניכית והשלב הבא הוא פשוט יצירת כיס בחניכיים – יצירת בית גידול לחיידקים וכמובן דלקת חניכיים סביב צוואר השתל המכונה פריאינפלנטיטיס.

מה שאין כן בשיטת all on 4 משתי סיבות:

 • המערכת מגיעה על חניכית ולא תת חניכית.
 • המערכת מוברגת ולא מודבקת


מערכת מוברגת

היתרון העצום של מערכת מוברגת חוץ מהיתרונות שמניתי קודם לכן, היא האפשרות להוצאת מערכת השיניים ע"י רופא השיניים בכל שלב בחיים וכדאי גם לציין שבמרפאתי המטופל מקבל 2 מערכות שיניים קבועות האחת מערכת קבועה ראשונית ואחרי 3-6 חודשים מערכת קבועה שניה, והסיבה לכך היא שמאחר ואחרי החדרת השתלים החניכיים מתחילות לעבור תהליך של התכווצות, תהליך זה יכול לגרום לחדירת מזון מתחת לכתרים ולכן אחרי 3 חודשים בלסת התחתונה ו6 חודשים בלסת העליונה המטופל מקבל סט כתרים נוסף המותאם לחניכיים העכשוויות והסט הראשוני של הכתרים נשאר כמכלול חלופי ובמידה ותהיה אי פעם בעיה בסט השני תמיד הוא יהיה ניתן לפירוק ע"י רופא השיניים בינתיים הרופא יבריג את הסט הראשוני (הרזרבי) הסט השני ישלח לתיקון במעבדה וישלח חזרה למטופל להרכבה ע"י רופא השיניים תוך 24 שעות.

צריך לציין שהמטופל מקבל אחריות של 5 שנים על הכתרים וגם אחרי 5 שנים במידה ויהיה צורך בטיפול בסט השיניים השני המטופל יצטרך להתמודד עם עלויות נמוכות שנעות בין 200-400 ₪
במערכת הרגילות המודבקות במידה ותהיה בעיה עם הכתרים רוב הסיכויים שהרופא יצטרך לפרק לגמרי את הכתרים וליצור מערכת כתרים חדשה על חשבון המטופל, פירוק מערכת מודבקת מצריכה פירוק אגרסיבי בין אם זה ע"י חולץ בנתינת מכות חזקות על הכתרים ואפילו לחיתוך הכתרים.

רמת אסטטיקה גבוהה
בשיטת ה all on 4 יתרון נוסף של רמת אסטטיקה מאוד גבוהה ביצירת מערכת השיניים השניה המטופל יחד עם הרופא יכולים לתכנן את הצורה והגודל לפי בקשת המתרפא ע"י מדגם שמייצרת המעבדה ורק לאחר שהמטופל נותן אישור סופי הכתרים ינתנו לגמירה.
כדאי גם להוסיף שבשיטות הרגילות קשה מאוד לתת תמיכה לשפה ורוב הפעמים מה שקורה זה שהמטופלים סיימו את כל התהליך אך עדיין השפה רפויה וזה נותן מראה של אדם מבוגר עם קמטים מה שאין כן בשיטת ה all on 4 יש תמיד דאגה לשפה, לגובה הפנים ולעוד פרמטרים מאוד חשובים על מנת לתת למתרפא מראה יותר צעיר וכמובן יותר יפה.

עלויות
מה שהיה מקובל עד לא מזמן שאת שיטת all on 4 היו מבצעים רק לאנשים עשירים מכיוון שמדובר כאן במערכת מאוד יקרה עם רמת טכנאות גבוהה מהרגיל. התחרות הגבוהה והמצב הפיננסי הכללי בארץ גרם לירידה משמעותית במחירי ה all on 4 וצריך גם לציין שיש גם חיסכון של עלויות של תוספי עצם וחיסכון אדיר של זמן.
שיטת ה- all on 4 מתחילה ומסתיימת ביום אחד.

המחיר הוא פחות ב30 אחוז מהטיפולים הקונבנצינלים
וב- 50 אחוז פחות ממה שהיה מקובל בעבר בארץ באירופה ובארצות הברית.

אורך השתל, ומה הוא שתל מוטה.
בכל שנה יש בכל שתל איבוד של כמה מיקרונים מאחיזת העצם שבו ולכן יש חשיבות רבה לאורך חייו של השתל ושל קיומו במבנה העצם. בשיטת all on 4 ישנו תכנון קפדני לפני החדרת השתל לתפוס את מירב אורך העצם על מנת להחדיר שתל ארוך ככל שניתן וזו גם אחת הסיבות שהשתלים מוטים עד 45 מעלות וזו בכדי להרוויח את מירב תמיכת העצם.
מאחר וכבר הזכרתי את השתל המוטה כדאי לציין עוד יתרון בשתל מוטה והוא התמיכה של העצם מלבד כמות העצם. תדמינו לעצמכם לדוגמא אם נרצה לקבוע עמוד שמוחדר לתוך האדמה בצורה ורטיקאלית (ישרה) היציבות שלו תהיה יותר חלשה מעמוד שמוחדר בצורה אלכסונית לתוך האדמה.
צריך לקחת בחשבון שרוב העומס שמוטל על מערכת שתלים לכל לסת הם שני השתלים הקיצוניים (האחרונים) משני הכיוונים ז"א שלשאר השתלים במרכז הלסת אין תפקיד בעומס אחיזת מערכת הכתרים ולכן במידה והשתלים הקיצוניים (האחרונים) יהיו קצרים עמידותם תהיה לטווח יותר קצר של שנים בפה.

העמסה מיידית ויתרונות הגשר המוברג
מה שהיה מקובל עד לפני מספר שנים שבמידה ויש צורך לשקם לסת שלמה ע"י שתלים, השתלים היו נקברים תחת החניכיים למשך מספר חודשים המטופל היה משוקם זמנית ע"י תותבת נשלפת. מה שתפס טרנד בשנים האחרונות הוא המונח המפורסם של "העמסה מיידית" שפירושו יצירת גשר זמני והתאמתו למיבנים שעל השתלים מיד לאחר החדרת השתלים, הגשר כמובן מודבק והדעה הרווחת אומרת שהעמסה נכונה על שתלים יוצרת בנית עצם יותר חזקה סביב השתל. רק צריך לקחת בחשבון שגשר מודבק הוא לא מספיק יציב וזה אומר שהעמסה היא לא נכונה דיו שגורמת לניידות של השתלים הקיצוניים (האחרונים) ולפעמים גם לנידות של השתלים המרכזיים. מה שאין כן במערכות מוברגות כגון ה all on 4 אין כל אפשרות לניידות של השתלים מכיוון שהם כולם מחוברים כמקשה אחת ללא אפשרות של ניידות, ממציאי השיטה יצרו גם מאין טרפז כוחות (מלבד זה שהם מוברגים ומחוברים כמקשה אחת) וזה אומר יצירת "שולחן עבודה" (נקרא לזה כך להמחשה) שבנוי בקונסטרוקצית טרפז שלכל צד שתרצה להטות אותו ישנה התנגדות של הצד השני המקביל לו.

רק 60% הצלחה להגבהת רכסים באזורים אחוריים בלסת תחתונה.
האזורים האחוריים בלסת התחתונה מחוסרת השיניים עומדת על כמות עצם מינימאלית שלא מקנה אפשרות להחדרת שתלים בד"כ.ניסיון להגבהת רכסים (תוספת עצם) באזורים האחוריים בלסת תחתונה עומדת על בין 50%-60% הצלחה ועוד המתנה של 9 חודשים לידיעת ההצלחה. ולכן האלטרנטיבה שעומדת בידי הרופא המטפל במקרים כאלה היא תותבת על בין 2-4 שתלים בחלק הקדמי של הלסת ליציבותה של התותבת לעומת זאת שיטת ה all on 4 היא השיטה היחידה שיכולה לאפשר למטופלים מחוסרי עצם בחלק האחורי של הלסת התחתונה לשיקום קבוע של כתרים שממלאת מקום עד לסוף הלסת במתן של 14 כתרים קבועים.

תותבת על שתלים זה לא פתרון אידיאלי כמובן ללא איכות חיים מירבית מאחר וצריך תמיד להוציא ולשטוף את התותבת משיירי מזון, ישנם לחצים מכאיבים שנוצרים על החניכים ועוד פרט חשוב שהוצאת התותבת והחדרתו גורמת לזעזוע של השתלים אובדן עצם ותכלית של עד 5 שנים לשתלים עצמם.

שיטת הall on 4 מסתמכת על פרוטוקול מסודר כבר למעלה מ20 שנה אל תתפתו לחיקויים. בקשו מהרופא שלכם תעודת מוסמך מה – MALO CLINIC.

אחד הפיתרונות הלא מוצלחים בשיקום של לסת תחתונה או עליונה מחוסרת עצם היא תותבות על שתלים.
הסיבה לאי ההצלחה היא הטראומה של השתל כתוצאה מ :

1. החדרת התותבת והוצאתה.
2. לעיסה על התותבת גורמת לניידות של השתלים.
3. חדירה של חיידקים הנגרמת משיירי מזון שנשארו תחת התותבת.

כל הסיבות האלו הן המתכון הבדוק לכשלון של שתלים.

מה שאין כן בשיטת ALL ON 4 שכל השתלים מקובעים ע"י מערכת מוברגת של כתרים שלא ניתנת להוצאה
ע"י המטופל.

למרפאתי מגיעים מדי שבוע מטופלים הנושאים תותבת על שתלים וכתוצאה מפגיעה בשתלים, ספיגת העצם
והאי נוחות באים לשדרג את זה לשיטת ALL ON 4  על מנת לקבל אורח חיים טוב יותר. 

לדוגמא: מטופלת שהגיעה למרפאתי עם תותבת על 2 שתלים  מאחר והרגישה אי נוחות עם התותבת שידרגה
ל ALL ON 4 . ב- CT שעשתה לפני הטיפול ניתן לראות את ספיגת העצם (איבוד רקמת עצם כתוצאה מזעזועי
השתל שנגרמו משליפת התותבת). ספיגת העצם הזו היתה אמורה לגרום לנפילת השתל באופן ודאי תוך תקופה קצרה. 

לאחר הוצאת השתלים הפשוטים והמתנדנדים , הושתלה מערכת ALL ON 4 וניתן לראות בבירור בצילום שנלקח לאחר מכן שספיגת העצם נבלמה ואין חלל ריק מסביב לשתלים. 

ביקורות על שיטת All On 4. האם השיטה עובדת?

96% מהלקוחות שעברו השתלת שיניים בעולם בשיטת All on 4 שבעי רצון!

שיעור ההצלחה של השתלות שיניים מסוג All on 4 עומד על שיעור גבוהה ביותר של 96%. כך עולה מהנתונים שפירסם לאחרונה מומחה השיניים הבינלאומי ד"ר מאולו פאולו שפיתח את שיטת All 0n 4 – שיטה חדשנית המאפשרת להציב מערכות שיניים שלמות וקבועות על גבי ארבע שתלים דנטליים בלבד, ללא השתלת עצם והרמת סינוס, ביום אחד בלבד.

ד"ר מאלו, הנפגש מדי שנה עם עשרות אלפי לקוחות הזקוקים להשתלת מערכת שיניים מלאה באחת הלסתות או בשתיהן עקב מחלות שיניים קשות, ביקש לבחון את ההשפעות קצרות וארוכות הטווח של שיטת הטיפול שלו.

לשם כך, הוא עקב אחר מטופליו במשך לא פחות מחמש שנים, ומצא שרמת שביעות הרצון בקרב מטופליו הינה גבוהה ביותר ועומדת על 96 אחוזים. כמו כן הוא מצא כי 98% מהשתלים נשתמרו באופן מירבי, וכי הכתרים שהושמו על שתלים אלה שרדו ברמה גבוהה ביותר של 100% בעוד שהעצם שבתוכה הוברגו שתלים דנטליים המשיכה לתפקד כאילו הייתה שם שן טבעית.

השתלת שיניים בהעמסה מיידית, כפי שפיתח ד"ר מאלו, הפכה זה מכבר לפתרון שיקומי ואסטטי מוביל בעולם ובישראל. ד"ר רפאל בבקוב, רופא שיניים בעל ניסיון רב בהשתלות שיניים ומוביל בשיטת All on 4 בארץ, מסביר את הנתונים:

"העולם הדנטאלי עבר בשנים האחרונות קפיצת דרך טכנולוגית המאפשרת לבצע השתלת מערכת שיניים שלמה בתוך יום טיפולים אחד, ללא כאבים מיותרים ועם חיסכון משמעותי בעלויות. המטופל נכנס למרפאה, מתיישב על הכיסא, ותוך שעתיים יוצא עם שיניים חדשות שמאפשרות לו אפילו לאכול תפוח קשה."

שתל דנטלי הוא אולי הרכיב החשוב ביותר לביצוע השתלת שיניים קבועה, ומאפשרת להשתחרר משיקום נשלף (שיניים תותבות באופן שלם או חלקי).

שתל דנטאלי מוברג לתוך העצם האלבאולרית (alveolar bone) ומשמש תחליף עבור שורש השן הנאחז בעצם זו. העצם האלבאולרית היא עצם "תפקודית", כלומר "קשובה" להימצאות שן. עם בקיעת השן הראשונה אצל תינוקות מתחילה להיבנות העצם ובזמן איבוד שן היא נספגת.

כאשר מחדירים שתלים דנטליים לעצם, העצם ממשיכה להתקיים ולתפקד בפה כאילו הייתה שם שן טבעית.על כן, איכות החומר ממנו עשוי השתל, צורתו וזווית ההחדרה שלו הם מהותיים להצלחת הטיפול.

אנו במרפאת רפאל מקפידים על שימוש בשתלי טיטניום מיוחדים שפיתחה חברת נובל ביוקר (Nobel Biocare) הבינלאומית ובשתלים של חברת אלפא שנרכשה על ידי נובל ביוקר העומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר. השתלים הדנטליים עשויים מחומר ביוקומפטיבילי – המותאם מבחינה ביולוגית לרקמות בגוף, אשר צורתו הגיאומטרית הבורגית מקנה לו שטח פנים גדול והצמדות טובה יותר של תאים בוני עצם סביב השתל. מכאן הצלחת ההשתלה.

על גבי השתלים המוברגים לעצם מורכבים חלקי השיקום המהווים חלק ממערכת השיניים החדשה בפי המטופל. היכולת לבצע את הרכבה של מערכת שיניים קבועה ויציבה בתוך שלוש שעות בלבד מרגע החדרת השתלים מכונה "העמסה מיידית" – מושג שיצר מהפכה ברפואה הדנטאלית בעולם. השיקום יכול להיות של שן בודד או שיקום הפה כולו ע"י מערכות שיניים שלמות בכל הפה, כפי שמתבצע בשיטת All on 4.

אילו סוגי שתלים דנטליים קיימים? מה היא הדרך הטובה ביותר על מנת לבנות מערכת שיניים חדשה ואיכותית? איך בוחרים את מרפאת השיניים שלכם לטובת התאמת שתלים דנטאליים?

יום אחד זה יקרה, כנראה כל אחד יבוא היום בו הוא יצטרך לבנות מערכת שיניים טובה ואיכותית על מנת להמשיך לתפקד בצורה טובה. כאמור מערכת שיניים אינה אחראית רק על טחינת המזון אותו אנו מכניסים לפה, מערכת שיניים בריאה משפיעה השפעה מכרעת על כל מבנה הפנים, החל מרמת הטעמים שנחוש דרך יכולת הדיבור שמשתנה עם מערכת שיניים קלוקלת ועוד.

לאותם שתלים דנטליים מחיר מסוים על כך אין וויכוח אולם אין ספק כי הטכנולוגיה המתקדמת של שנות האלפיים מאפשרת כיום תוצאות מעולות של מערכות שיניים מלאכותיות הקרובות ביותר לשיניים המקוריות, על כן לאותם שתלים דנטליים מחיר משתלם בסופו של דבר.

סוגי שתלים דנטליים אשר יבחרו להיות מותקנים בפה של המטופל יקבעו על ידי המטופל יחד עם הרופא המומחה אשר יסביר על המשמעויות של כל סוג וסוג. כמו כן יקבל המטופל הסבר מפורט לגבי התהליך של השתלת אותם שתלים דנטאליים.

לאותם שתלים דנטליים מחירים לכאן ולכאן ועל כן בבחירת מרפאת השיניים שלכם חשוב להקפיד על בניית מערכת שתלים דנטלייםמחירים אטרקטיביים והוגנים. מעבר לכך חשוב מאוד להבין כי בניית מערכת שיניים חדשה מצריכה ניסיון רב וידע.

רוצים להשתיל שיניים? איך בוחרים את המרפאה שלכם למען שתלים דנטאליים?
ממש כמו בכל מקצוע אחר, כך גם ברפואת שיניים ישנם הרבה מאוד תחומים אשר לכל אחד מהן יש למצוא את רופא השיניים המקצועי היותר. זאת מומלץ לעשות על ידי סקר שוק ושביעות רצון הלקוחות המרוצים של אותה מרפאת שיניים. איכות מרפאת השיניים נמדדת הן ביכולות המקצועיות של הצוות הרפואי והן ביכולות לספק שירות אישי איכותי.

שתלים דנטאליים רק אצל ד"ר רפאל
ד"ר רפאל מפעיל מרפאות שינים בבני ברק ובתל אביב בפועלות שנים רבות בשיטות טיפול מתקדמות ביותר ונותנות מענה לכל סוגי הטיפולים עם התמחות מיוחדת לטיפולי שתלים דנטאליים. הקפדה על שירות אישי ומקצועי כאחד.

הצלחה מוכחת במחקר מדעי 99.8% הצלחה ב-2013

מחקר מדעי במגזין רפואת שיניים בינלאומי מאשר את אחוז ההצלחה הגבוה לשתלים (99.8% !) בשיטת ALL ON 4 של ד"ר פאלו מאלו מפורטוגל.

המגזין בשם  "the journal of oral and maxillofacial implants"  יצא לחקור כמה מבין ההשתלות של מערכת ה ALL ON 4 אכן הראו עמידות לאורך שנים ארוכות ופרסם את מימצאיו בירחון מרץ 2013 על כך שיותר מ-99.8% מההשתלות הצליחו ביותר מכל הבחינות.

המאמר המקורי:

 
Immediate rehabilitation of the edentulous jaws with full fixed prostheses supported by four implants: interim results of a single cohort prospective study.
Agliardi, Enrico / Panigatti, Stefano / Clerico, Matteo / Villa, Cristina / Maló, Paulo
 
Objectives:
The purpose of this study was to prospectively evaluate the clinical andradiographic outcomes of immediately loaded full-arch fixed prostheses supported by a combination of axially and non-axially positioned implants in a large cohort of patients with completely edentulous jaws, up to 5 years of function.
 
Materials and methods:
One hundred and seventy-three edentulous patients (80 males and 93 females) were enrolled according to specific selection criteria. Each patient received a full-arch fixed prosthesis supported by two distal tilted implants and two anterior axially placed implants. The provisional functional acrylic prosthesis was delivered the same day as surgery in all cases. All cases were finalized 4–6 months later. The patients were scheduled for follow-up at 6 and 12 months of function, and annually up to 5 years. At each follow-up plaque and bleeding score was assessed and radiographic evaluation of marginal
bone level was performed.
 
Results:
The overall follow-up range was 4–59 months. A total of 154 immediately loaded prostheses (61 in the maxilla and 93 in the mandible) were in function for at least 1 year and were considered for the analysis. Four axially placed implants failed in the maxilla and one tilted implant in the mandible, all within 6 months of loading. No further implant failure occurred to date. Implant survival at 1 year was 98.36% and 99.73% for the maxilla and the mandible, respectively. Marginal bone loss at 1 year averaged 0.9 _ 0.7mm in the maxilla (204 implants) and 1.2 _ 0.9mm in the mandible (292 implants). No difference was found in marginal bone loss between axial and tilted implants. Plaque and bleeding scores progressively improved from 6 to 12 months.
Fracture of the acrylic prosthesis occurred in 14% of total cases.

Conclusions:
The present preliminary results from a relatively large sample size suggest that the present technique can be considered a viable treatment option for the immediate rehabilitation of both mandible and maxilla.

גונבים לכם את העצם ואתם לא יודעים

מאז הופעתם של השתלים הדנטלים התווספה מחלת חניכיים חדשה בשם הפריאינפלנטיטיס מאחר ותחום העיסוק שלי הוא שתלים למטופלים מחוסרי עצם שקיבלו תשובות שליליות מרופאי השיניים שלהם שאין ברירה והם חייבים להמשיך לשאת את התותבות שלהם עד שארית חייהם.

למטופלים כאלה אני נותן מענה של מערכת שיניים קבועה בשיטה שמיושמת בעולם כבר למעלה מ20 שנה לאותה קבוצה של מטופלים נימנים  גם מטופלים שעתידים לעקור את שיניהם כתוצאה ממחלת חניכיים מתקדמת ומטופלים שעברו השתלות שיניים עם שיקום מודבק שמחייב את המשקם להחדיר את הכתרים בלחץ מתחת לחניכיים פעולה שגורמת ליצירת מרווח ויצירת כיס בחניכיים שמהווה בית גידול לחיידקים אם נוסיף לזה גם את הדבקים שמשתרבבים לאותו הכיס קיבלנו חגיגה שלמה,שלא נותנת לחניכיים להיצמד לעצם שחובק את השתל התוצאה הסופית היא הפריאינפלנטיטיס שהולכת ומתפשטת תחילה סביב צוואר השתל ועם השנים סביב כל השתל מציאות שגורמת לספיגת ואיבוד עצם ברדיוס של בין 4-6 מ"מ סביב השתל וכתוצאה סופית של כישלון השתל ואובדן עצם מסיבי.

אם זה קרה בזמן קצר יחסית מסתובבת סביב המטופלים השמועה מוטעית של " שתלים לא מתאימים לסוג החניכיים שלי" ואם זה כבר למעלה מ 6-7 שנים התגובה תהיה "אמרו לי ששתלים זה לא לכל החיים" .

ממציא השתל הראשון בעולם (פרופסור ברנמארק ) כנראה חישב את הבעיה והוא בגדר "איזה הוא חכם? הרואה את הנולד" וכבר אז בשנות ה60 הוא יצר מערכת שאמורה להגן על תופעה זאת וזו היא המערכת העל חניכית  שיוצרת איזה שהוא מחסום לחיידקים להיכנס לחניכיים ולרבוץ סביב השתל מערכת שמפרידה בין הכתר הפלורה המקרוביאלית והשתל והיא למעשה המערכת המוברגת לא ברמת השתל אלא ברמת המתאם שמחובר לשתל עצמו. העובדות לאורך השנים מוכיחות שהפריאינפלנטיטיס סביב השתל במערכת כזו היא אפסית ולכן המחקרים מראים עמידות של השתל היא 99.86% בתקופה של למעלה מ20 שנה ולא כמו השתלים עם כתרים מודבקים עם עמידות שמפורסמת ב-98% רק לבין 5 ל9 שנים בלבד ולכן המערכת המוברגת של פרופסור ברנמארק יכולה להתאים גם למטופלים שסובלים מסוכרת ואוסטאופורוזיס.

בשנות ה-90 המוקדמות ד"ר פאלו מאלו מפורטוגל הגיע לתובנה שגם מספר רב של שתלים יכול לגרור בעיות דומות ולכן הוא צמצם את מספר השתלים עם אותה מערכת של פרופסור ברנמארק בפיתוח שנקרא היום    ALL ON 4 tmשנתנה מענה למחוסרי עצם. תובנות נוספות שהבינו החברה האלה להישרדותם של השתלים לאורך זמן הם גם השיקום המיידי על השתלים שתפס תאוצה בשנים האחרונות תחת הכותרת "העמסה מיידית" שחייב להיות עם כללים ברורים וחד משמעיים והם:

 1. העמסה מיידית אך ורק בגשר מוברג וסולידי ולא על גשר פלסטיק מודבק שיכול לגרום כבר בחודשים הראשונים שלו לנסיגה של 2-3 מ"מ
  סביב השתל ) מציאות שיצרה מונח חדש תחת הכותרת " שתלים ביום אחד" וכשמופעלים כוחות לעיסה על העמסה מיידית נכונה ישנה
  יצירה ובנית עצם איכותית יותר סביב השתל עצמו.
 2. החדרת השתל בכוח של למעלה מ-30 ניוטון אחרת אסור בשום אופן להעמיס כתרים מיידית על השתל. וזאת אחת הסיבות שמומלץ
  לקבע את השתל בעצם הקורטיקלית (כגון רצפת האף)
 3. לשחרר מגעים בשיניים האחוריות וליצור מגעים רק בשישייה או השמינייה הקדמית מאחר וכל כוחות הלעיסה מופעלים על השתלים
  האחרונים הקיצוניים ביותר ולכן מומלץ להניחו בזווית של 45 מעלות על מנת שיקבלו תמיכה של העצם בשכיבה ולא בעמידה וזה גם יוצר
  טרפז כוחות כך שלאיזה צד שתרצה לסחוב את המעמסה הצד השני יגביל אותך ולא יתן לך אפשרות של קריסה.
 4. סיומת ראשונית של הגשר בשישה החודשים הראשונים ללא תוספת של שיניים תלויות באוויר מה שמכונה בשפה המקצועית קונטיליוור.

 

 ד"ר בבקוב רפאל : בעל נסיון רב בהשתלות שיניים עבר הכשרה אצל ממציא שיטת הall on  4 מיישם את השיטה כולל שתלי זיגומה כבר שנים רבות בהצלחה.

השתלת שיניים - תמונות לפני ואחרי

פגישת ייעוץ וצילום CT מקיף ללא עלות

מרפאת רפאל בניהולו הרפואי של ד"ר רפאל ברון

ד"ר רפאל ברון (בבקוב) הינו רופא שיניים עם ותק וניסיון רב, בעל מרפאה פרטית בבני ברק. ד"ר רפאל בבקוב נחשב לרופא מוביל והוא מבין הרופאים החלוצים שהוכשרו במרכז העולמי CLINIC MALO בליסבון-פורטוגל. מטופלים רבים מגיעים למרפאתנו מרחבי הארץ ומהעולם, בזכות הטיפול המקצועי, הניסיון הרב ומהיכולת להעניק למטופלנו שיניים חדשות, חיוך חדש והנאה מאכילה מהנה ובטוחה. 

השתלמויות מקצועיות

פרטי התקשרות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​